پاسخ به سوالات رایج درباره کراس فیت

کراس فیت یکی از شاخه‌های فیتنس است که امروز در دنیا و علی‌الخصوص کشور ما مورد توجه خاص قرار گرفته است. از آنجایی که این رشته تقریباً نو ظهور محسوب می‌شود. طبیعتاً سوالات رایج درباره کراس فیت در ذهن مخاطب مطرح می‌‎گردد که ما در این مقاله سعی بر ارائه پاسخ آن داریم.

پاسخ به سوالات رایج درباره کراس فیت - روش های تمرین

تمرین کراس فیت چیست؟

تمرینات کراس فیت ترکیبی از حرکات عملکردی گسترده‌ای هستند که به صورت زمان‌بندی شده یا با امتیازبندی و انتساب ۱ عدد در قالب برنامه‌ای خاص ارائه می‌شوند. حرکات تمرینی شامل طیف وسیعی از حرکات ژیمیناستیک وزن بدن، وزنه برداری، روئینگ، دویدن و … می‌باشد.

پاسخ به سوالات رایج درباره کراس فیت - روش های تمرین

چند جلسه در هفته تمرین کنیم؟

تعداد جلسات تمرینی اصولی و استاندارد در هر رشته‌ای متفاوت است با توجه به سطح ورزشکار و اصول عمومی تربیت بدنی و علوم ورزشی تعیین ‌می‌شود به پیشنهاد کراس فیت گیمر تعداد جلسات تمرینی به ۵ روز در هفته هم می‌رسد امّا به طور خاص‌تر این پیشنهاد را هم داشته‌اند که شما می‌توانید سه روز پشت سر هم تمرین کنید، یک روز را استراحت نمائید و مجدداً سه روز دیگر تمرینات خود را از سر بگیرید.

پاسخ به سوالات رایج درباره کراس فیت - روش های تمرین

آیا کراس فیت برای چربی سوزی مناسب است؟

همانند بسیاری از شاخه‌های کراس فیت هم با در نظر گرفتن اصلاحات لازم با توجه به شدت بالا بیش سبب ایجاد تغییرات بدنی قابل ملاحظه‌ای می‌شود.
امّا فراموش نکنید کاهش وزن و چربی سوزی فارغ از شیوه‌ی تمرینی شما در درجه اول به تغذیه و برنامه‌ریزی حساب شده‌ای در زمینه‌ی سلامتی نیاز دارد.

فواید تمرینات ورزشی با کتل بل - روش تمرین - تنوع دلچسب در تمرینات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *