ویژگی‌های روانشناس ورزشی - روانشناسی ورزشی
ویژگی‌های روانشناس ورزشی
خرداد ۱۶, ۱۴۰۰
رفتار مناسب در باشگاه - روانشناسی ورزشی - چگونه در باشگاه رفتار کنیم
رفتار مناسب در باشگاه
خرداد ۱۶, ۱۴۰۰

هشت نشانه مربیان سلامت

یکی از راه‌های توسعه حرفه‌ای مربیگری آغاز زمینه تخصصی مربیگری سلامت است. برای احراز این موقعیت باید نشانه‌های زیر را همراه داشته باشید. هشت نشانه مربیان سلامت که باید داشته باشید از خود بپرسید:

هشت نشانه مربیان سلامت - روانشناسی ورزشی

سلامتی را به معنی واقعی کلمه ارزشمند می‌دانید؟

چیزی که مربیان سلامتی را از سایر مربیان در صنعت فیتنس و بدنسازی و حوزه سلامتی جدا می‌کند، سبک زندگی ویژه آنهاست. این مربیان ترکیب ویژه‌ای از روزش تغذیه اصولی، روانشناسی و کوچینگ زندگی را در معرض نمایش می‌گذارند. در واقع مربیان سلامتی پلی را بنا می‌کنند که حوزه‌های تخصصی تربیت بدنی و علوم تغذیه و سلامتی را به هم پیوند داده و به صورت کاربردی در متن زندگی پیاده می‌سازد. اگر شما در حوزه‌های روانشناسی، ورزش و تغذیه مشتاقانه به دنبال کسب علم هستید و دوست دارید همه آنها را به هم نزدیک کنید، مربیگری سلامتی مناسب شماست.

شما اشتیاق دارید دیگران توانمند بشوند؟

یکی از ویژگی‌های اصلی برای یک مربی سلامت اشتیاق او برای کمک به دیگران به منظور تبدیل شدن به بهترین خودشان است مربی سلامت دائما در فکرایی است تا به دیگران کمک کند. آنها را در جریان  بهتر شدن حمایت نماید. این مربیان به دنبال عمل هستند و با ایجاد زمینه‌های انگیزشی افراد را به عمل دعوت می‌کنند.

پیشنهاد مقاله مشابه
طرز تهیه سالمون فلفلی با سبزیجات کبابی

یادگیری را ادامه می‌دهید؟

شما به ادامه آموزش نیاز دارید و به طور مستمر در حال یادگیری هستید. مربیگری سلامت یعنی یادگیری مداوم از علوم تجربی تا روانشناسی، از تغییرات رفتاری تا تاکتیک‌های کسب و کار همه را باید یاد بگیرید. مربیان سلامت باید دائماً به روز شوند، همیشه در حال کسب تجربه باشند و تحقیق روزانه و هفتگی را فراموش نکنند.

هشت نشانه مربیان سلامت - روانشناسی ورزشی

به طور ذاتی خلاق هستید؟

اگر دوست دارید تا اطلاعات کسب شده خودتان را به نحو موثری در زندگی انسان‌ها به کار ببرید، بهتر است به این حرفه عمیقاً نگاهی بیندازید. مربی سلامتی برای کار آموز خود فرصت خلق می‌کند تا او بهتر عمل کند. بنابراین اگر با خلاقیت خود راهی برای به کار بستن اطلاعات پیدا می‌کنید و به شیوه‌های تازه به مردم الهام می‌بخشید می‌توانید، یک مربی سلامت توانمند شوید.

شنونده خوبی هستید؟

یکی از ویژگی‌های ضروری برای این حرفه، داشتن مهارت‌های شنیدن است. مربی سلامتی هیچگاه در قله نگاه تخصصی نمی‌افتد. هیچگاه از بالا به پائین به کارآموزان نگاه نهمی‌کنند و با یک ذهن باز به دنبال پیدا کردن راهی برای اقناع و تدبیر می‌گردند.

با رفتار و اعمال خود انگیزه می‌دهید؟

اگر دیگران تحت تاثیر سبک زندگی و رفتار شما هستند و دوست دارند از مشا بیاموزند یا حتی شما را الگوی خود قرار دهند، احتمالاً شما رد مربیگری سلامتی نمونه خواهید شد.

هشت نشانه مربیان سلامت - روانشناسی ورزشی

شما به ارتباطات پویا بها می‌دهید.؟

مربیان سلامتی دوست دارند تا تبادل اطلاعات داشته باشند، ایده‌های خود را با دیگران مطرح کنند و به طور کلی تعامل سالمی با مردم داشته باشند.

پیشنهاد مقاله مشابه
پرسشنامه آمادگی جسمانی

شما نیاز ارتقای سلامتی را خوب درک می‌کنید؟

مربیان سلامت به خوبی معضلات مربوط به سلامتی را می‌شناسند. می‌دانند سلامتی را در اقتصاد کشور تشخیص می‌‌دهند و تمام هدفشان به سوی سالم زندگی کردن متمرکز است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید