رفتار مناسب در باشگاه

چگونه در باشگاه رفتار کنیم؟ وقتی شما در باشگاه هستید، در واقع یک مکان عمومی را با دیگران سهیم می‌شوید. بنابراین محیط باشگاه باید مکانی در نظر گرفته شود که در آن همه اعضا با آرامش کامل فعالیت خود را ادامه می‌دهند. هرچه شما با دیگران بهتر رفتار کنید، این مکان عمومی به محلی مفیدتر برای خودتان تبدیل می‌شود. پس به جای مزاحمت و ایجاد ناراحتی برای دیگران به هم انرژی مثبت دهید و حقوق یکدیگر را ارزشمند بدانید. برای داشتن رفتار مناسب در باشگاه موارد زیر را رعایت کنید:

  1. رفتار مناسب با وزنه ها
  2. رفتار مناسب با وسایل
  3. استفاده از اسپری، خوشبو کننده ها و ادکلن
  4. رعایت بهداشت یک رفتار مناسب
رفتار مناسب در باشگاه - روانشناسی ورزشی - چگونه در باشگاه رفتار کنیم

رفتار مناسب با وزنه ها

وزنه‌ها را سر جای خودشان بگذارید.

هر قدر قدرتمند هستید، در هر سطحی که قرار دارید و به هر میزان که خسته شده‌اید، باید بدانید که دیگران مسئول نقل و انتقال وزنه‌های شما نیستند. این کار علاوه بر ایجاد بی‌نظمی در باشگاه، منجر به افزایش ریسک آسیب برای ورزشکاران مبتدی می‌شود زیرا احتمال دارد در حین جابه جایی وزنه‌ها یا در حین تمرین آنها دچار مشکلات پیش بینی نشده‌ای شوند.

 

وزنه‌ها را ناگهان به زمین نکوبید.

رفتار مناسب داشته باشم. این هم نه تنها یک خطذ جدی برای خود شماست بلکه ممکن است به صورت ناگهانی به دیگران هم آسیب برساند.

تصور کنید در هنگام اجرای پرس سینه دمبل ناگهان وزنه‌ها را رها کنید و در همین بین فرد دیگری در حال رد شدن از کنار میز شما باشد. چه اتفاقی می‌افتد؟!

پیشنهاد مقاله مشابه
تمرینات تنیس و عضلات مرکزی بدن

ضمناً باشگاه یک محیط سالم است نه مکانی برای تخلیه خشم شما!

رفتار مناسب در باشگاه - روانشناسی ورزشی - چگونه در باشگاه رفتار کنیم

استفاده از اسپری، خوشبو کننده ها و ادکلن

اسپری و ادکلن خود را در یک محیط عمومی استفاده نکنید.

رفتار مناسب داشته باشم. بعضی از مردم دچار واکنش‌های آلرژیک هستند و با بوی اسپری شما خوششان نمی‌آید. حتی تصور کنید فردی مبتلا به آسم باشد، پس چرا با اسپری کردن زیاد و دور از بوی خودتان دیگران را آزار می‌دهید؟

رفتار مناسب در باشگاه - روانشناسی ورزشی - چگونه در باشگاه رفتار کنیم

رعایت بهداشت و رفتار مناسب

بهداشت را جدی بگیرید.

رفتار مناسب داشته باشم.  این فقط محدود به بهداشت فردی شما نمی‌شود بلکه مربوط به وسایل مختلفی مثل کولر، آب سرد کن و  … هم می‌باشد. قرار نیست شما آدامس یا آب دهان خودتان را در آب سرد کن قرار دهید یا لباس خودتان را جلوی بخاری یا کولرخشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *