انواع مربیان سلامت - آموزش مربیگری
انواع مربیان سلامت
تیر ۲۳, ۱۴۰۰
سبک‌های حل تعارض در مربیگری - آموزش مربیگری
سبک‌های حل تعارض در مربیگری
تیر ۲۳, ۱۴۰۰

تعریف واقعیت (حقیقت) بدنسازی چیست ؟

واقعیت بدنسازی چیست؟ میل به زیبایی یا تمایل شدید به قدرتمند بودن هر دو در بطن بدنسازی قرار داده می‎‌شوند و تعریف بدنسازی بدون لحاظ زیبایی و قدرت ناقض خواهد ماند.

بنابراین از آغاز بدنسازی و معرفی آن به جوامع مختلف مردم با توجه به درک محرک اصلی آن یعنی زیبایی و قدرت، به سمت این رشته پر طرفدار حرکت کردند.

نه زیبایی امری منفی است و نه قدرت! امّا برای زیبا شدن و قوی‌تر بودن راه‌های منفی بیشماری وجود دارد و شاید این تمام چیزی باشد که امروز به ورزش زیبای بدنسازی لطمات زیادی وارد کرده است.

 

عناوین مهم مقاله تعریف واقعیت (حقیقت) بدنسازی چیست ؟

تعریف واقعیت بدنسازی چیست ؟

اثر تمرین در بدنسازی چیست؟

هر عملی اثری دارد و خواه شما آن را کم و خواه زیاد انجام دهید به حدی این اثر را دریافت می‌کنید. این یک قاعده عمومی است. مثلاً اگر شما پیاده روی کنید در مقایسه با شرایطی که این عمل را انجام نمی‌دادید، تغییراتی را مشاهده خواهید کرد بنابراین هر رفتار نتیجه‌ای دارد و تمرینات بدنسازی هم از این قاعده مستثنی نیستند. هر کسی وارد باشگاه شود و یا با وزنه‌ها تمرین کنید. طبیعتاً تغییراتی خواهد کرد. اثر تمرین در ابتدا شیب تندتری را می‌سازد و هرچه جلو می‌روید سرعت پیشرفت کمتر می‌شود. سوال مهم این است که آیا توجه به اثر تمرینی مساوی است با اصولی تمرین کردن؟

قطعاً خیر!

تعریف واقعیت بدنسازی چیست ؟

یک مثال بارز از دنیای بدنسازی

بدنسازی به عنوان یک رشته ورزشی مدیون علوم مختلفی است مثل بیوشیمی، مکانیک، بیولوژی و  … همه این دانش‌ها آمده‌اند تا از خطاهای رایج جلوگیری کنند و هزینه‌های مورد را کمتر سازند. امّا به شما توصیه می‌کنم سبک زندگی و تمرینات بزرگان این رشته را در دوران بازنشستگی دنبال کنید و اگر با علوم فوق آشنایی داشته باشید. حتماً متوجه اشتباهات زیاد آنها حداقل در موقع تمرین خواهید شد. اکنون شاید بپرسیدی که چرا فلان ورزشکار به بالاترین درجه قهرمانی رسیده است؟ و جوابی که دریافت می‌کنید بسیار ساده است به این فرمول توجه کنید:

منحصر به فرد بودن= استمرار+دوپینگ+ژنتیک

ژنتیک و واقعیت بدنسازی

در ابتدای این مقاله عنوان شد که زیبایی عنصر اصلی بدنسازی است امّا این زیبایی امروزه برای چه هدفی دنبال می‌شود؟ چشم و هم چشمی، رقابت منفی، نیازهای جنسی و … یا برای افزایش اعتماد به نفس، ایجاد انرژی و … ؟ پاسخ این سوال را به شما واگذار می‌کنم.

پیشنهاد مقاله مشابه
لیورگل چیست ؟
تعریف واقعیت بدنسازی چیست ؟

زیبایی ظاهری یا زیبایی ذهنی، روحی و جسمی؟

وقتی شما به دنبال زیبایی اندام باشید و به روح و منطق خود توجه نکنید قطعاً دوست دارید از راه‌های فرعی و اشتباه آن هم در زمان اندک به هدف برسید. نتیجه این می‌شود که فریب تبلیغات را می‌خورید و یا از همان ابتدا به فکر سو استفاده از داروها می‌افتید.

مربی نماها هم به شما کمک می‌کنند تا سریعتر کلسیون و اشتباهات خود را کامل کنید. امّا اگر به معنی واقعی کلمه به دنبال زیبایی باشید هم جسم خود را زیبا می‌کنید و هم ذهن و قلبتان را زیباتر می‌سازید و اینجاست که یک شخصیت واقعی و تمام عیار را به عنوان یک ورزشکار به نمایش می‌گذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید