انگیزش در ورزش

دو عنصر مهم در تعریف انگیزش شدت و مسیر می‌باشد .بنابراین اگر شدت مناسب در نظر گرفته شود و مسیر مناسب انتخاب، انگیزش در حال نشان داده شدن است.
جهت و مسیر با توجه به هدف فرد انتخاب می‌شود چون هر ورزشکاری هدفی خاص دارد و بنابراین نیازمند مسیر خاصی برای تلاش و حرکت است.
شدت مطلوب بر میزان کار و نحوه تلاش شما دلالت می‌کند. مثلاً برای قهرمانی شما حاضرید چقدر تلاش کنید؟ چقدر فداکاری و از خودگذشتگی داشته باشید؟
 

آیا مسیر مناسب و شدت باهم ارتباطی دارند؟

جواب شما یک بله محکم است. مربی را در نظر بگیرید که هدفش تبدیل شدن به یک مربی ایده آل باشد .مسلما این هدف مسیر مشخصی را ترسیم می‌کند. شرکت در کلاس، تحقیق و... بخش‌های مختلف این مسیر را می‌سازند.
نکته این جاست که هر چقدر هدف و مسیر برای فرد مهم‌تر و پر رنگ‌تر باشد خواه ناخواه شدت کار هم افزایش پیدا می‌کند و این مربی به صورت فعالانه‌تری در کلاس حضور می‌یابد ،مصرانه در حال تحقیق خواهد بود و هرآنچه که ضروری به نظر برسد را مهیا خواهد کرد.
در نتیجه می‌توان ادعا کرد که در امر انگیزش ورزشی شدت و مسیر دو عنصر کاملاً مرتبط هستند و طراحی درست آنها تضمین کننده‌ی انگیزش لازم برای رسیدن به هدف فردی خواهد بود.
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنل کاربری