فرق بارز تمرین با وزنه در فیوژن فیتنس با تمرین با وزنه در بدنسازی

در این مقاله به بررسی تفاوت‌های عمده تمرین با وزنه در فیوژن فیتنس با تمرین با وزنه در بدنسازی پرداخته می‌شود.

ریتم و هماهنگی در تمرینات

اولین و مهم‌ترین تفاوت در این نکته است که حرکات و تمرین‌های با وزنه در فیوژن فیتنس به صورت گروهی و با ریتم و هماهنگی خاص انجام می‌شود.
 

مکمل بودن تمرینات دمبل سبک و سنگین

کار با دمبل سبک و سنگین مکمل هم‌اند که در فیوژن فیتنس با توجه به پیشرفت روش‌های نوین تمرینی، به طور ویژه‌ای به آن پرداخته شده است .
 

تمرینات با وزنه سبک

در تمرینات با تکرار زیاد با وزنه سبك، فیبرهای عضلانی از نوع آهسته (slow twitch یا عضلات کند انقباض) به کار گرفته می‌شوند. این دسته از فیبرهای عضلانی، ساخته شده‌اند تا تحمل بیشتری داشته و دیرتر خسته شوند که منجر به افزایش استقامت می‌شود. و همچنین کار با وزنه سبک باعث می‌شود که ساخت پروتئین در بدن به بیشترین میزان خود برسد .
 

تمرینات با وزنه سنگین

در تمرینات با تکرار کم با وزنه سنگين، فیبرهای عضلانی از نوع تند (fast twitch یا تند انقباض) به کار گرفته می‌شوند، که برای حرکات انفجاری ساخته شده‌اند، و سریع‌تر هم خسته می‌شوند که توان قدرتی فرد را بالا ميبرد . کار با وزنه سنگین باعث ترشح بالای هورمون آنابولیک (رشد توده عضلانی) می‌شود که در تمرینات فیوژن فیتنس ترکیب این دو عمل با هم باعث چربی سوزی و عضله سازی در کنار هم می‌شود.
 
فراموش نکنیم که در فیوژن فیتنس به دنبال رشد بیش از اندازه ماهیچه‌ها و افزایش غیرطبیعی حجم عضلات نیستیم. در این رشته قصد داریم تا قدرت را در کنار سایر عوامل آمادگی جسمانی مانند استقامت و سرعت و انعطاف رشد دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *