کراس فیت چیست ؟

کراس فیت چیست ؟ مدعیان جهانی کراس فیت چه تعریفی از آن دارند؟ کراس فیت، یک برنامه‌ی ورزشی است که برای به کار گرفتن و تمرین دادن کل بدن بوجود آمده، و ترکیبی است از تمرینات هوازی، تمرین با وزنه، ژیمناستیک، تمرینات استقامتی و انواع دیگر، تا بدن شما را برای شرایط غیر منتظره آماده سازد.
 

تعریف وبسایت کراس فیت

تعریفی که در وبسایت کراس فیت آمده است به شرح ذیل می‌باشد: کراس فیت یک برنامه‌ی شایسته‌سازی و قدرتی، برای بسیاری از دانشگاه‌های پلیس، تیم‌های عملیاتی، نیروهای ویژه، قهرمانان رزمی و هزاران ورزشکار نخبه و حرفه‌ای دیگر در سراسر دنیا می‌باشد.
این ورزش سخت، تنوع تمرینی زیادی دارد تا از تمریناتتان حداکثر نتیجه را بگیرید. یک کراس فیتر، هیچ روتینی را در یک هفته دو بار تکرار نمی‌کند.
باشگاه‌های کراس فیت، معمولاً انبار یا سوله‌های بزرگی است (به آنها باکس می‌گویند)، که در آن بصورت گروهی تمرین می‌کنند، و هر شخص می‌تواند بین سه تا پنج بار در هفته در هر جایی از آن باشگاه به تمرین بپردازد. مربی‌های کراس فیت، هم می‌توانند خودشان تمرین ابداعی خودشان را داشته باشند، هم می‌توانند تمرین روز را از وب‌سایت کراس‌فیت (همان WOD) دریافت کنند.
مثالی از یک نمونه WOD می‌تواند به صورت زیر باشد: ۲۰ دقیقه (هر چند تکراری که امکانش بود، یا AMRAP)
۱۰۰ متر دو
۱۰ تا Burpees
۱۰ ددلیفت ۸۰ کیلویی
۱۰ بارفیکس
اصطلاح AMRAP، یعنی باید تمام تلاشتان را بکنید تا در زمانی که مشخص شده، هر چند دوری که می‌توانید، تمرینات لیست شده را انجام دهید.
 

مردم عاشق چه چیز کراس فیت هستند؟

کلاس‌های کراس فیت، کلاس‌های گروهی سختی هستند، که بر روی فلسفله‌ی تمرینات شدید اینتروال، یا HIIT متمرکزند، و بر این اعتقادند که هرچه در بازه‌ی زمانی کوتاه، تمرینات سنگین‌تر باشند، موثرتر خواهند بود.
کراس‌فیترها هم، بخشی از این فرهنگ و فلسفه هستند. بسیاری از کراس‌فیترها، رژیم غذایی خاصی را دنبال می‌کنند که رژیم غذایی پالئو (Paleo Diet) نام دارد، و خیلی روی تناسب اندامشان متعصبند، یا حتی جزو ورزشکاران با سابقه‌ای هستند که فضای تمرینات گروهی را خوب می‌شناسند. البته این دلیل نمی‌شود که غیر ورزشکارها نتوانند از مزایای کراس‌فیت بهره‌مند شوند.
معتادان به کراس‌فیت، عاشق محیط‌های اجتماعی و همگانی این ورزش می‌باشند، و رشد و نموشان را قدردان تشویق‌ها و پشتیبانی هم تیمی‌ها و مربیانشان هستند. بعضی وقت‌ها به این موضوع انتقاد می‌کنند که چرا انقدر کراس فیت ورزش شدید و سنگینی است. خب، کراس‌فیت به ما می‌آموزد که رنج و سختی را بپذیریم، و به خودمان فشار بیاوریم تا محدودیت‌ها را پشت سر بگذاریم. به همین دلیل است که شما در این ورزش تحت بیشترین فشار قرار می‌گیرید.

فلسفه کراس فیت چیست؟

فلسفه‌ی کراس‌فیت این است که شما باید بدنتان را برای شرایط ناشناخته تربیت کنید و برای تقریبا هر چیزی آماده باشید. اگرچه ممکن است این فلسفه‌ای ترسناک باشد، اما برای کراس‌فیترها بسیار الهام بخش و انگیزه دهنده است.
 

2 Comments

 1. علي گفت:

  سلام
  من علی رضایی از قم هستم. من پایان نامه دکترا با موضوع رقص های جدید از دیدگاه مذهب شیعه را در حوزه علمیه قم به تصویب رساندم. این پایان نامه به بررسی رقص های جدید از دیدگاه مذهب شرعی -موضوع شناسی- می پردازد: رقص های هنری، ورزشی، درمانی، مذهبی و … . برای انجام این پایان نامه نیاز به مشاوره و حمایت معنوی و مالی دارم. حوزه قم از چنین پایان نامه هایی حمایت نمی کند. طرح نامه و رزومه ام را برایتان ایمیل می کنم. با تشکر. علی از قم.

  • مجید باقر خشتی گفت:

   با عرض سلام خدمت شما
   در رابطه با موضوعی که بیان فرمودید خواهشمند است چکیده مربوطه به پایان نامه خود را به همراه نیازهای خود برای آدرس اینترنتی info@mpbgroups.com ارسال بفرمایید شماره تلفن شما از پیام ارسالی تون هم حذف می شود.
   با تشکر مجید خشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *