انواع مکمل های مخصوص ورزش‌ های استقامتی و هوازی - مربیگری
انواع مکمل های مخصوص ورزش‌ استقامتی و هوازی
مهر 30, 1399
6 نکته برای طراحی تمرینات چربی سوزی - روانشناسی ورزشی - تغذیه ورزشی
6 نکته برای طراحی تمرینات چربی سوزی
مهر 30, 1399

کمک به کارآموز برای خواب بهتر

خواب یک موضوع جالب است. گاهی اوقات مسئله خواب پیچیده هم می‌شود به هر حال شما برای حفظ سلامتی و عملکرد بهتر باید خوب بخوابید. در این مقاله راه‌های کمک به کارآموز برای خواب بهتر را معرفی می‌کنیم.

حذف نور مصنوعی و صفحات نمایشگر قبل از خواب

۹۰ دقیقه قبل از خواب نور حذف گردد و صفحات نمایشگر خاموش شود. نور مصنوعی و آبی رنگ یکی از شایعترین علل بی‌خوابی در دنیای امروزی است ابتدا با حذف تدریجی شروع کنید مثلاً از ۱۰ دقیقه شروع کرده و به ۹۰ دقیقه برسید، یا قبل خوابتان بنویسید، بخوانید یا پازل حل کنید.

کمک به کارآموز برای خواب بهتر - ورزش درمانی روانشناسی وزرشی

خوردن ممنوع

۲ یا ۳ ساعت قبل از خواب چیز دیگری نخورید. در اصل ما به دنبال این هستیم که چیزی خواب شما را قطع نکند و بهم نریزد حتی سیستم گوارشی بدن شما.

خوابیدن در هوای خنک

کافئین از دیگر مکمل‌های ورزشی است که مدت‌های طولانی توسط ورزشکاران استقامتی برای افزایش عملکرد ورزشی در حال مصرف است. کافئین نه تنها باعث ارتقا عملکرد در جلسات تمرینی صبحگاهی می‌شود بلکه باعث تأخیر خستگی در اثر تمرین طولانی مدت می‌شود.

تحقیقات زیادی تأثیر مستقیم و مثبت مصرف کافئین در ورزش استقامتی را به اثبات رسانده‌اند. همچنین کافئین موجب افزایش اکسیداسیون چربی و مصرف آن ۶۰ دقیقه قبل از تمرین استقامتی موجب افزایش عملکرد می‌شود. ۱.۳ الی ۲.۷ میلی گرم به ازای هر پوند وزن بدن ۶۰ دقیقه قبل از تمرین توصیه می‌شود.

پیشنهاد مقاله مشابه
حرکت خم شدن با وزنه به طرفین
کمک به کارآموز برای خواب بهتر - ورزش درمانی روانشناسی وزرشی

از سر و صدا و نور اجتناب کنید

هم در اتاق تاریک بخوابید و هم در اتاقی که عاری از سر و صدا باشد. انسان‌ها بسیار به صدا حساس هستند و به نور هم حتی با چشمبند واکنش نشان می‌دهند البته میزان سکوت در اتاق یک میل شخصی است به هر حال به عنوان یک مربی از وضعیت آگاه شوید.

دوش بگیرید

دوش گرفتن ممکن است باعث به خواب رفتن شود. البته دمای حمام کاملاً بستگی به میل کارآموز شما دارد، بگذارید حالتی را انتخاب کنند که برایشان موثر است. شاید شما ترجیح دهید دمای بدنتان با دوش گرفتن کم کنید یا خودتان را گرم‌تر کنید.

کمک به کارآموز برای خواب بهتر - ورزش درمانی روانشناسی وزرشی

بر اساس شخصیت راهکار را انتخاب کنید

ممکن است مدیتشین مورد علاقه شما واقع شود، حال آنکه عشق ورزیدن و بودن در کنار خانواده برای دیگری مناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید