۵ خصوصیت کارآموزان سمی که شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد

همه‌ی ما در زندگی خود افرادی را می‌شناسیم که آسیب‌های وارد شده از جانب آنها، از مزیت‌هایشان بیشتر است. با این وجود، تشخیص کارآموز سمی کار چندان دشواری نیست؛ بلکه مشکل اینجاست که می‌دانیم باید از چه کسی فاصله بگیریم، امّا نمی‌دانیم که چطور باید این کار را انجام دهیم؟
در ادامه، با ۵ خصوصیت افراد سمّی آشنا می‌شوید که در محیط باشگاه و حتی زندگی باید از آنها فاصله بگیرید؛ در غیر اینصورت، در معرض خطر آسیب‌های آنها قرار می گیرید رفته رفته یا مشابه آنان عمل می‌کنید یا انگیزه خود را ازدست می‌دهید:
 • افرادی که آیه‌ی یاس می‌خوانند
 • افرادی که دائماً حرف می‌زنند
 • افرادی که دائماً با شما رقابت می‌کنند
 • افرادی که دائماً شکایت می‌کنند
 • کسانی که اصلاً به حرف‌های شما گوش نمی‌دهند
 •  

  افرادی که آیه‌ی یاس می‌خوانند

  همیشه و در تمامی باشگاه‌ها، یک نفر وجود دارد که با چشم‌انداز و نگرش منفی خود، دل و دماغ افراد دیگر را از بین می‌برد. همیشه بعد از صحبت کردن با آنها، احساس نا امیدی و ناراحتی به شما دست می‌دهد تا آنجایی‌که احساس خوبی نسبت به خودتان و شرایط کاری نداشته باشید. تا حد امکان تلاش کنید که از اینگونه افراد فاصله بگیرد.
  این افرادی جملاتی می‌گویند مثل: چقدرچاق شدی، لاغر شدی، چرا پیشرفتی نمی‌کنیم، خوش به حال...

  افرادی که دائما حرف می‌زنند

  گفتگو و مکالمه برای برقراری ارتباط و صمیمی شدن با افراد در محیط ورزشی، روش بسیار مناسبی است؛ امّا باید مرز میان اتمام مکالمه و آغاز تمرین را نیز رعایت کرد. اینگونه از افراد می‌توانند تمام بهره‌وری شما را از بین ببرند. تا زمانیکه همه‌ی کارهای خود را انجام نداده‌اید و می‌دانید که در طول جلسه تمرینی، هیچ برنامه ی دیگری ندارید، گفتگو با این افراد را آغاز نکنید.
   

  افرادی که دائما با شما رقابت می‌کنند

  رقابت کردن با افراد هم‌رده با فعالیت های مشابه، بسیار طبیعی است؛ امّا به خاطر داشته باشید که این رقابت، از مرز سلامت خارج نشود. گاهی اوقات از افرادی که با آنها رقابت دارید، فاصله بگیرید و خودتان را با خودتان مقایسه کنید و محک بزنید. گاهی اوقات، کاری که انجام داده‌اید، بیشتر از حد کفایت است.

  افرادی که دائما شکایت می‌کنند

  اینگونه از افراد صرفاً منفی‌گرا یا بدبین نیستند، امّا همیشه از تمریناتی که انجام می‌دهند و یا وظایفی که به آنها محول شده مثل رعایت رژیم و... ، شکایت می‌کنند. تلاش کنید که در تمرینات تیمی، با این افراد در یک گروه قرار نگیرید. بدین ترتیب از کاری که انجام می دهید، لذت خواهید برد.

  کسانی که اصلا به حرف‌های شما گوش نمی‌دهند

  همه‌ی ما این افراد را در محیط باشگاه خود می‌شناسیم، افرادی که تا زمان اتمام جلسه آنها، باید همه چیز، از دستورالعمل‌ها گرفته تا مهلت و محدوده‌ی زمانی انجام تمرین را پنج مرتبه برای آنها توضیح داد. ترجیحاً به شیوه ساده آموزش دهید و تا حد امکان، در زمان خود صرفه‌جویی کنید.
   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *