۶ راه افزایش انگیزه ورزشکاران در بی حوصلگی - روانشناسی ورزشی
۶ راه افزایش انگیزه ورزشکاران در بی حوصلگی
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۹
چرا افسردگی موجب احساس خستگی بیشتر ورزشکاران می‌شود - روانشناسی ورزشی
چرا افسردگی موجب احساس خستگی بیشتر می شود ؟
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۹

۵ مهارت الزامی برای موفقیت در مربیگری

داشتن دانش کافی نیست! داشتن تجربه کاری هم کافی نیست! در واقع، عامل اصلی تمایز در تفاوت‌های ظریفی خلاصه می‌شود که نه تنها در مربیگری بلکه در همه مشاغل زمینه‌های موفقیت را ایجاد می‌کنند. تفاوت‌هایی که می‌توانند مثل هر مهارت دیگری کسب شوند، پر رنگ شوند و در آخر باعث سبقت شما از دیگران. ۵ مهارت الزامی برای موفقیت در مربیگری عبارتند از:

‍۵ مهارت الزامی برای موفقیت در مربیگری - روانشناسی ورزشی

تاثیر خلاقیت در موفقیت مربی

شغل مربیگری به افرادی احتیاج دارد که در حل مشکلات مردم و طراحی تمرینات با خلاقیت عمل کنند. خلاقیت یک مهارت ضروری است که در صورت کسب آن هم کارآموز را به خود علاقه‌مند می‌سازید هم به نوعی نشان می‌دهید اهل عمل هستید.

تاثیر متقاعدسازی در موفقیت مربی

مدیران باشگاه‌های برتر دنیا به دنبال استخدام مربیانی هستند که بتوانند به خوبی چرایی فعالیت و برنامه‌هایشان را توصیف کنند. افرادی که بتوانند به خوبی درباره اهداف صحبت کنند و دیگران را متقاعد کنند تا از آنها پیروی کنند.
‍۵ مهارت الزامی برای موفقیت در مربیگری - روانشناسی ورزشی

تاثیر همکاری

تیم‌های کارآمد می‌توانند بهتر از هر فردی کار کنند، و این حقیقتی است که باشگاه‌های برند از آن آگاهند. تلاش کنید نقاط قوت خود را در جهت تکمیل توانایی همکارانتان برای رسیدن به اهداف تیمی به کار گیرید. چشم و هم چشمی، دزدیدن شاگرد، تبلیغ منفی درباره همکاران به صورت مخفیانه و… جزو رذایل اخلاقی به حساب می آیند و این اصلاً با مربیگری سنخیت ندارد.

تاثیر سازگاری

تنها عامل ثابت در زندگی و کسب‌وکارشما یعنی حرفه مربیگری تغییر است پس همواره با نگرشی مثبت و رفتاری حرفه‌ای به تغییرات واکنش نشان دهید؛ مخصوصاً در جلسات پر استرس، شلوغ و سخت مربیگری شما.
‍۵ مهارت الزامی برای موفقیت در مربیگری - روانشناسی ورزشی

تاثیر هوش هیجانی در موفقیت مربی

هوش هیجانی، اصالتاً داشتن قدرت تشخیص، درک و واکنش مناسب به احساسات خود و دیگران است حتی احساسات منفی و بازدارنده. این مهارت برای داشتن ارتباطات وتعامل موثر با مدیر باشگاه، دیگر مربیان و اعضای باشگاه الزامی است.

پیشنهاد مقاله مشابه
دلایل گوناگون دردهای زانو

داشتن این پنج مهارت و کسب آنها فقط به موفقیت مربیان ختم نمی‌شود. این پنج مهارت به روی فرهنگ حاکم بر جامعه ورزشی تاثیر چشمگیری می‌گذارد و در بلند مدت تاثیرات حرفه‌ای شدن این شغل و اخلاق ناشی از آن بیش از پیش آشکار خواهد شد.

‍۵ مهارت الزامی برای موفقیت در مربیگری - روانشناسی ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید