۵ تمرین ۵ نکته روانشناسی

به وسیله‌ی تمرینات روانشناسی ورزشی، به راحتی سلامتی، اهداف ورزشی و سایر برنامه‌های شما به عنوان یک ورزشکار محقق خواهد شد و صورت خواهد پذیرفت. ۱۰ نکته‌ای که در این مقاله مطرح می‌شوند به شما کمک خواهند کرد تا در برنامه‌های فیتنس و همچنین در زندگی خود به اوج موفقیت نزدیک شوید. ۵ تمرین ۵ نکته روانشناسی عبارتند از:

۵ تمرین ۵ نکته روانشناسی - روانشناسی ورزشی

۱) تصویرسازی مثبت هنگام تمرین اولین تمرین روانشناسی

هنگامی که تمرین می‌کنید، تصاویری را مجسم کنید که احساس قدرت و سرعت خاصی را برای شما ایجاد کنند. البته تصویر سازی ذهنی هم قبل از فعالیت ورزشی، هم حین فعالیت و هم پس از فعالیت ورزشی باید انجام شود.

برای مثال اگر درهنگام دویدن با تپه‌ای مواجه می‌شوید، تصور کنید آهن ربایی شما به سمت بالا جذب می‌کند یا می‌کشد.

 

۲) استفاده از کلمات توان ساز دومین تمرین روانشناسی

مکرراً و به صورت دائم جملاتی مثبت را بسازید تا از افکار منفی جلوگیری کنند. هر فردی درون خود یک منتقد درونی دارد، پس شما انتقادهای موجود را قبل از آغاز فعالیت حل و فصل کنید. برای مثال اگر این فکر به ذهن شما رسید که این کار سخت است و دیگر حوصله ندارم، فوراً به خودتان بگوئید، اگر این کار را انجام دهم سالم‌تر می‌شوم یا انسان قوی‌تری خواهم شد.

۵ تمرین، ۵ نکته روانشناسی - روانشناسی ورزشی

۳) تمرکز در زمان حال سومین تمرین روانشناسی

تمرین کنید که در لحظه‌ی حال باشید. ذهن ما دائماً به دنبال مقایسه‌ی عملکرد قبلی و پرداختن به احتمالات در آینده است. کافی است بر روی کار کنونی خود تمرکز کنید، کاری که هم اکنون انجام می‌دهید.

 

۴) از هرچیزی برای نفع خود در مسیر درست استفاده کنید.

برای مثال اگر دونده‌ای در حال گذشتن از شماست، بهتر است از انرژی او الهام بگیرید تا همپای او حرکت کنید.

 

۵) از نتیجه کمی دور بمانید

کافی است، تمام نگاهتان به عملکرد خودتان باشد. به تنفس خود، به سرعت خود، به فرم خود و به تمرکز خود بپردازید تا بهترین نتیجه خود به خود حاصل شود.

۵ تمرین، ۵ نکته روانشناسی - روانشناسی ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *