بررسی تداخلات مواد غذایی

هر ماده مفیدی گاهی خطرناک است، این جمله به تنهایی نشانگر اهمیت تداخلات مواد غذایی می‌باشد. در این مقاله به بررسی چند ماده مفیدی که می‌تواند خطرناک باشد پرداخته می‌شود.
 

چای سبز

چای سبز که از چین گسترش یافت و تبدیل به یک نوشیدنی مورد علاقه شد کاربردهای درمانی شناخته شده‌ای دارد مانند کاهش وزن و کلسترول؛ درمان ناراحتی‌های گوارشی، پیشگیری از سرطان (به علت داشتن آنتی اکسیدان‌ها)

بررسی تداخلات چای سبز

برگ‌های خشک چای سبز حاوی میزان زیادی ویتامین K می‌باشد و مصرف زیاد آن ممکن است با داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و … تداخل ایجاد کند. بخصوص مصرف کنندگان وارفارین باید هنگام مصرف چای سبز محتاط باشند.
 

بلوبری

بلوبری گیاهی است که میوه و برگ‌هایش مصارف دارویی دارد.
بلوبری برای پیشگیری از آب مروارید و گلوکوم و برای درمان زخم، عفونت‌های دستگاه ادراری (UTI) ، مولتیپل اسکلروزیس (MS)، سندرم خستگی مزمن (CFS)، کولیک، تب، واریس، و بواسیر استفاده می‌شود. همچنین برای بهبود گردش خون بکار می‌رود.
برخی زنان از بلوبری برای کاهش درد زایمان و به عنوان یک افزاینده تون پس از سقط جنین استفاده می‌کنند. میوه‌های خشک و برگ‌های آن برای اسهال استفاده می‌شود.
چای ساخته شده از برگ‌های خشک آن برای گلو درد و تورم (التهاب) از دهان یا مخاط گلو بکار می‌رود.
در مراکز درمانی از آب بلوبِری به عنوان ماده کنتراست در ام آر آی مصرف می‌شود. از ماده کنتراست برای دیدن و تفسیر تصاویر استفاده می‌شود.
استنشاق بوی بلوبری خشک شده سوزانده می‌تواند برای درمان جنون مفید باشد. ( زیرنظر پزشک) بلوبری مانند کرنبری با جلوگیری از چسبیدن باکتری‌ها به دیواره مثانه از عفونت‌های آن پیشگیری می‌کند.
همچنین از بلوبری برای از بین بردن چربی‌های شکم و پهلو نیز استفاده می‌شود.

بررسی تداخلات بلوبری

هشدار برای دیابتی‌ها و کسانی که افت فشار دارند:
برگ بلوبِری قندخون را کاهش می‌دهد. داروهای دیابت هم این کار را می‌کنند. مصرف همزمان می‌تواند باعث افت شدید قندخون شود. مانند: گلیمپراید، گلیبوراید (گلی بنکلامید)، انسولین، پیگولیتازون، روزیگلیتازون، کلروپروپامید، گلیپیزید و تولبوتامید،رپاگلینایدو گلی کلازید.
دوز مناسب آن به شرایط مختلفی از جمله سن و وضعیت سلامتی بیمار بستگی دارد.
برای زیر سنین ۱۵ سال نیز توصیه نمی‌شود.
 

توت فرنگی

از جمله فواید توت فرنگی وجود ویتامین B9 یا فولیک اسید است که در بدن تبدیل به آهن می‌شود.همچنین سرشار از آنتی اکسیدان است.
توت فرنگی ویتامین C بالایی دارد که سیستم دفاعی بدن را بالا می‌برد.
همچنین فیبر موجود در آن دستگاه گوارش را از بسیاری از اختلال‌ها حفظ می‌کند.

بررسی تداخلات توت فرنگی

توت فرنگی خاصیت حساسیت زایی دارد و کسانی که مشکلات تنفسی دارند نباید در مصرف آن زیاده روی کنند. برای بیماران آسمی و ریوی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. چرا که باعث تشدید بیماری آنان می‌شود.
بنابراین اینگونه بیماران از مصرف زیاد این میوه خودداری کنند.