ماهیچه‌های لوزی شکل یا عضلات رومبوئید
ماهیچه‌های لوزی شکل یا عضلات رومبوئید
اردیبهشت ۱, ۱۴۰۰
ماهیچه مازوئی بزرگ یا ماهیچه سوئز بزرگ - ورزش درمانی
ماهیچه سوئز بزرگ یا ماهیچه مازوئی بزرگ
اردیبهشت ۱, ۱۴۰۰

عوارض مکمل های افزایش وزن گینرها

این که فقط به فواید مکمل‌ها توجه کنیم یک کار غیر منطقی است. در این مقاله به عوارض مکمل های افزایش وزن گینرها نگاهی می‌اندازم.

عوارض مکمل های افزایش وزن گینرها

کم آبی بدن در استفاده از مکمل گینر

در زمان تمرین، آبرسانی از حیاتی‌ترین اقدامات یک ورزشکار به حساب می‌آید. آشکارا مکمل‌های مصرفی در زمان افزایش حجم باید با میزان آب مصرفی بیشتری همراه شوند تا اثرات مثبت بیشتر و اثرات منفی به حداقل برسند. اثرات مثبت ایجاد محیط آنابولیک و رشد و اثرات منفی ایجاد التهاب و محیط کاتابولیک را یادآور می‌شوند.

اگر در زمان حجم میران آب را افزایش ندهید و یا دچار کم آبی شوید، احساس خستگی شما افزایش می‌یابد و این امر ممکن است حتی به ضعف و سرگیجه در تمرین هم دامن بزند. غالباً به کارآموزان توصیه می‌کنم که حتی بطری آب بزرگتری هم به همراه داشته باشند و نسبت به قبل ۳۰ تا ۴۰ درصد بیشتر آب بنوشند.

اسهال

می‌دانیم که اسهال و شل شدن مدفوع نشانه کارکرد ضعیف مجرای گوارش است. اگر دچار مشکل عدم تحمل لاکتوز هستید ممکن است بعضی  از گینرها شما را دچار مشکل کنند.

عوارض مکمل های افزایش وزن گینرها

مشکل کبدی از عوارض مکمل گینر

مصرف بیش از حد نیاز گنیرها احتمال افزایش آنزیم‌های کبدی را در پی دارد. به همین خاطر قبل از  مصرف ابتدا آنزیم‌های ALT و AST را باید چک کنید و چنانچه دچار مشکلات کبدی هستید بهتر است از مصرف گینرها صرف نظر کنید.

کبد شما در متابولیسم کربوهیدرات وچربی همچنین پروتئین نقش کلیدی دارد و اگر شما میزان این درشت مغزی‌ها را افزایش دهید و این افزایش بدون محاسبات لازم باشد، کار کبد را دو برابر می‌‌کنید.

پیشنهاد مقاله مشابه
اهمیت ضعف عضلات در طراحی تمرینات بدنسازی

نکته مهم دیگر اینکه در صورت مصرف مکمل‌های افزایش وزن سعی کنید از غذاها و نوشیدنی‌های آسیب رسان که کبد مثل فست فودها، شیرینی و الکل دوری کنید.

کمبود کلسیم از عوارض مکمل گینر

صرفاً ازایش حجم و بزرگتر کردن عصلات و بی‌توجهی به سلامت استخوانی کاری خطرناک محسوب می‌شود.

کلسیم یک کامپوننت اساسی در ساختار استخوان است. وقتی شما پروتئین را از منابع حیوانی دریافت می‌کنید، این منابع حاوی فسفر هم هستند که قاعدتاً به حفظ کلسیم در بدن کمک می‌کنند.

چنانچه شما بیشتر به مکمل‌های افزایش وزن اکتفا کنید به دلیل کمبود فسفر احتمال اینکه کلسیم بیشتری از ادرار رفع شود، افزایش می‌یابد.

عوارض مکمل های افزایش وزن گینرها

اختلال در تنفس از عوارض مکمل گینر

با افزایش ناگهانی وزن، توانایی سازگاری بدن شما کاهش می‌یابد و این شرایط جدید اندام‌های داخلی را درگیر می‌نماید. سیستم تنفسی شما، از جمله نواحی درگیر خواهد بود. بنابراین تدریجاً و به آرامی وزن اضافه کنید و شرایط سازگاری را مختل نکنید. نکته مهم اینکه اگر سابقه آسم و آلرژی‌های تنفس دارید، حتماً مراقب شرایط تنفسی خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

gdpr-image
این وبسایت جهت بهتر شدن خدمات اطلاعات کوکی های شمارو ذخیره میکنه آیا باهاش موافقید؟
اطلاعات بیشتر
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید