زمان مناسب دوره حجم و دوره کات در بدنسازی

متاسفانه بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان به یکباره تصمیم به خشک کردن بدن یا افزایش حجم می‌گیرند. همه ما به دنبال بهترین ظاهر عضلانی و کمترین میزان چربی هستیم ولی مهم ترین اصل در رسیدن به این خواسته، توجه به درصد چربی بدن و پیشروی تدریجی تا حصول کات یا حجم مناسب می‌باشد، در غیر اینصورت فشار مضاعف بر بدن و استفاده از مکمل‌ها و داروهای غیرضروری و مضر پیشنهاد می‌شوند که صد البته پرهزینه‌ترین و نادرست‌ترین گزینه‌های ممکن خواهند بود . پس زمان مناسب دوره حجم و دوره کات در بدنسازی را از کجا تشخیص دهیم؟
 

آنچه در این ویدئو می‌شنوید.

اشتباهات رایج در تشخیص این دوره

زمان مناسب آغاز دوره حجم و دوره کات رابطه معناداری با میزان چربی بدن شما دارد. اگر مقدار چربی بدن شما بالا باشه حساسیت انسولینی شما کمتر می‌شود و از طرفی هورمون تستسترون کاهش پیدا می‌کند و همزمان استروژن بالاتر می‌رود. بنابراین تا میزان چربی بدن شما کنترل نشده باشه آغاز دوره حجم در اصل اتلاف وقت محسوب می‌شود.
اشتباه دیگری که در زمان کات کردن و  چربیسوزی رخ می دهد،کاهش شدید انرژی بدون در نظر گرفتن میزان چربی بدن هست در مردان چربی بالاتر از ۱۵ درصد و در بانوان ۲۵ درصد به ما اجازه ورود به فاز چربیسوزی راه می‌دهد.
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنل کاربری