زمان مناسب دوره حجم و دوره کات در بدنسازی

متاسفانه بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان به یکباره تصمیم به خشک کردن بدن یا افزایش حجم می‌گیرند. همه ما به دنبال بهترین ظاهر عضلانی و کمترین میزان چربی هستیم ولی مهمترین اصل در رسیدن به این خواسته، توجه به درصد چربی بدن و پیشروی تدریجی تا حصول کات یا حجم مناسب می‌باشد، در غیر اینصورت فشار مضاعف بر بدن و استفاده از مکمل‌ها و داروهای غیرضروری و مضر پیشنهاد می‌شوند که صد البته پرهزینه‌ترین و نادرست‌ترین گزینه‌های ممکن خواهند بود. پس زمان مناسب دوره حجم و دوره کات در بدنسازی را از کجا تشخیص دهیم؟

زمان مناسب دوره حجم و دوره کات در بدنسازی

پادکست آموزشی

اشتباهات رایج در تشخیص دوره حجمی بدنسازی

زمان مناسب آغاز دوره حجمی و دوره کات بدنسازی رابطه معناداری با میزان چربی بدن شما دارد. اگر مقدار چربی بدن شما بالا باشه حساسیت انسولینی شما کمتر می‌شود و از طرفی هورمون تستوسترون کاهش پیدا می‌کند و همزمان استروژن بالاتر می‌رود. بنابراین تا میزان چربی بدن شما کنترل نشده باشه آغاز دوره حجمی بدنسازی در اصل اتلاف وقت محسوب می‌شود.
اشتباه دیگری که در زمان کات کردن و  چربیسوزی رخ می دهد،کاهش شدید انرژی بدون در نظر گرفتن میزان چربی بدن هست در مردان چربی بالاتر از ۱۵ درصد و در بانوان ۲۵ درصد به ما اجازه ورود به فاز چربیسوزی راه می‌دهد.

پیشنهاد مقاله مشابه
غلظت خون چیست ؟

2 Comments

  1. علیپور گفت:

    ممنون از شما خرید دستگاه بدنسازی واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *