مقایسه دویدن بر روی زمین و دویدن بر روی تردمیل

یکی از مهمترین سوالات در حوزه ورزش، مقایسه دویدن بر روی زمین و دویدن بر تردمیل می‌باشد که در این مقاله به صورت مختصر به آن پرداخته می‌شود.
 

دویدن بر روی زمین

سطح زمین دارای تنوع بیشتری در مقایسه با سطح تردمیل است و این بسته به هدف شما و شرایط شما شاید یک مزیت و شاید یک عیب بزرگ باشد.
در کل ورزشکاران عملکردی بهتر است در فضای باز به دویدن بپردازند.

دویدن روی تردمیل:

دویدن بر روی تردمیل بسیار راحت تر از دویدن روی سطح زمین است و این بدین خاطر است که حرکات صفحه‌ی تردمیل به پاهای شما کمک می‌کند تا به راحتی به عقب حرکت کنند این هم یک فایده و هم یک ضرر است.
 

مقایسه شرایط دویدن بر روی زمین و دویدن بر روی تردمیل

 • سطح زمین به نسبت تردمیل سخت‌تر می‌باشد، در نتیجه فشار بیشتری به مفاصل وارد می‌کند. سطح نرم‌تر تردمیل فشار بر روی مفصل را تا حدی کاهش می‌دهد و این خود انتخاب خوبی برای افرادی است که در دوره‌ی بازتوانی و بازگشت به مرحله قدم زدن هستند.
 • شرایط آب و هوا بعضاً مانع بزرگی است.
 • شیب دویدن بر روی سطح زمین به راحتی قابل کنترل نمی‌باشد.
 • برای انجام تمرینات تمپو محور بهترین گزینه تردمیل است و هیچ یک از عوامل طبیعی مربوط به آب و هوا مانع شما نمی‌شود. بر روی سطح زمین هم می‌توانید تمرینات تمپو محور انجام دهید امّا داشتن ساعت ضروری است.

 • نکات پایانی

  بسیاری از مردم گمان می‌کنند تفاوت خاصی بین دویدن بر روی تردمیل و دویدن بر روی زمین وجود ندارد. بهتر است نگاهی عمیق به معایب و مزایای هر کدام بیندازیم و البته تردمیل انتخاب مناسبی برای افرادی که مدام رضایت اندام خود را کنترل نمی‌کنند نخواهد بود. فایده دیگر تردمیل تنظیم سرعت است. شما به راحتی می‌توانید در سرعتی یکسان و یا در سرعتی متفاوت به دویدن بپردازید.
   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *